V návalu pochybností - Kapitola 1

9. září 2011 v 14:00 | Daněk
"No ták, vztávej! Dole máš snídani a nestihneš jít do práce." řekla jsem.
"Nech mě sakra! Nevidíš, že spím?" řekl mi můj přítel. Vzpomínala jsem na ty časy, kdy jsme byli šťastní a zamilovaní. A teď už to tak není. Emporio už se změnil. Teď je zahořklý a sám pro sebe. Když konečně vztal, vzal si tu snídani a ještě po mě začal křičet, proč jsem ho nevzbudila do práce. Kdybych jen něco cekla, zbil by mě. Mám pocit, že mě má jen na jedno - na sex.


Když Emporio konečně odešel, mám čas jen pro sebe. Tak jsem šla na nákupy do města. Šla jsem do nejbližšího obchodu Sears do prvního patra. Koupila jsem si oblečení, to je moje. Konkrétně boty. Po hodině strávené v Sears začalo pršet a já měla strach, že bude pršet ještě víc. Tak jsem vyběhla a zapískala na taxík, ten mi zastavil. Nasedla jsem do něj a najednou si ke mě přisedl nějaký muž. On na mě koukal a já také. "Tohle je můj taxík!" řekla jsem mu ale on odvrátil od tématu. "Na Empire..." řekl, ale skočila jsem mu do věty "Né, ticho! Tohle je můj taxík a vy jste si do něj sedl!" řekla jsem mu. "Né né né! Já jsem si ho přivolal! Viděl jsem vás sice na druhé straně, ale přivolal jsem si ho já." odpověděl. No já jsem ho však už nemohla poslouchat a jen jsem dodala "Ach Bože!" a vystoupila si. No když jsem se otočila směrem k obchodům, zase stál u taxíku on.
"Co tady děláte? Vždyť jsem vám dala taxík!" řekla jsem mu naštvaně
"Né to... A haha..." a on se začal smát
"Pozdě!" ozvalo se z taxíku a ujel mi. Nám
"Bože! Díky vám jsem úplně mokrá! A bude trvat několik hodin než tady zase pojede taxík! A navíc je mi zima."
"Nate, není to nic moc ale je to suché, měl jsem to v tašce. A pojďte se prosím schovat pod nějakou střechu. Prosím." A dal mi svetr, který si koupil. Společně jsme šli pod nějakou střechu a on se najednou začal představovat
"Mimochodem, jsem Enrique."
"Ehm... Kim. A děkuji za ten svetr, je trochu promočený, ale snad to nevadí."
"Ne, nevadí. Jsem rád, že jsem trochu pomohl. Příjmete mé pozvání na večeři? Moc vás prosím, ať mi to vynahradí to, co se stalo v tom taxíku."
"No dobře. Zítra v osm večer mě vyzvednete. Empire Streed 7. Naschle." řekla jsem mu a s radostí jsem skočila do taxíku. Z okýnka jsem jen viděla, jak se usmívá. No neměla jsem z toho však dobrý pocit, jelikož mám přítele. Ale co, Enrique by mohl být můj kamarád.

"Kim, kde jsi byla?! Celou dobu tě tady očekávám a ty nikde!" řekl mi urážlivým tónem Emporio
"Byla jsem..." ani jsem nedopověděla větu a už mi skočil do věty
"Ticho buď! A udělej mi večeři, jsem tady jako hladový pes!" zakřičel na mě a já jsem mu tu večeři udělat musela.Co se najedl, měla jsem alespoň deset minut pro sebe. Šla jsem si teda vybalit tašku a převlékala jsem se ze šat do šat, které jsem si koupila. Za těch deset minut už nastala tma a Emporio byl ospalý, tak šel nahoru si lehnout. A já jsem taky byla unavená, tak jsem šla do horké vany se trochu odreagovat. Nebyla jsem tam ani pět minut a už za mnou vlezl Emporio. Asi slyšel, ajk si vanu napouštím. Nesnášela jsem ho. Zase za mnou šel jen pro to jedno. No já se mu dát musela, jelikož by mě pak týral takovým způsobem, jaký já si ani představit neumím. Po "koupeli" jsem byla strašně unavená. Tak jsem si lehla ale Emporio ne. No neřešila jsem to nějak divně, jelikož byl pátek a každý pátek jde se svou partičkou něco řešit. Nevím co, ale mám tušení, že si chodí za striptérkami, protože když příjde je úplně opilý a má na mě sprosté nadávky. "Ty jsi přitom tak neschopná!" říká mi. Bolí mě to, vím ale, že to nemyslí vážně.
Ráno jsem se vzbudila a myslela jsem jen na Enriqueho. Jestli má přítelkyni, rodinu... Emporio nebyl doma, měl ranní směnu... Naštěstí. Měla jsem fůru času a já nevěděla, jak ho využít. Uvažovala jsem tedy nad tím, co si dnes večer vezmu na sebe a celý šatník obrátila vzhůru nohama. No nebavilo mě to a byla jsem ospalá a proto jsem si šla lehnout.

Bylo čtvrt na osm a Emporio přišel domů. Udělala jsem mu večeři a byl nějak klidný. Využila jsem toho a řekla jsem mu o mé schůzce, ovšem né tu pravdivou verzi. Nemám zájem, aby mě bil.
"Emporio, mám schůzku s mým kamarádem Enriquem. Přijede pro mě v osm. Ale nemusíš se bát,nebudu tam sama. Budou tam také jiní lidé." řekla jsem
"Hmm... Fajn. Přece tě tady nedržím, že ne?" odpověděl mi, podíval se na mě a já se usmála a kývala jsem hlavou, že ne. Popravdě to ale bylo opačně. Tento večer, co mě pustil, je trochu zázrak.
Už bylo půl a já jsem se musela upravit. Nalíčila jsem se a vlasy jsem nějak moc neřešila, proto jsem si je dala do copu a dala jsem si černé sponky tam, kde mi vlasy trčeli. Otevřla jsem si šatník a hned jsem věděla, co si na sebe vezmu, i když jsem si ty šaty nezkoušela. Vzala jsem si černé šaty s výstřihem a končili nad kolenami. Byly na tělo, takže mé křivky to jen zlepšovalo. Taky jsem si vzala černé lesklé lodičky na maxi podpatcích, no ve vysokých podpatcích se mi chodí dobře a mám v nich skvělý pocit. Šperky jsem si vzala také, zlatý náhrdelník a zlaté náušnice s červeným kamínkem uprostřed. Emporio se ani neotočil, aby mě viděl a ani se nějak zvlášť nezajímal o to, jak vypadám.Zvonek zazvonil a já otevřela. No nestačila jsem se divit - Enrique si s sebou přivedl nějakou holku. Měla zrzavé dlouhé vlasy, černé oči a byla trochu tmavší pleti, asi ze slunce. Už u dveří mi do oka nepadla. Já však ale doufala jsem, že to není jeho přítelkyně, ale mě to může být jedno, já mám přítele taky.
"Jé... Ahoj Enrique." řekla jsem mu
"Ahoj Kim. Kim, Pamela. Pamelo, Kim. Pamela je má přítelkyně, půjde s námi na tu večeři. Á, ty si s sebou nebereš přítele?" pozdravil mě a představil mě s Pamelou, jeho přítelkyní. Zároveň mě požádal, abych si s sebou vzala Emporia. Podívala jsem se dozadu, kde Emporio ležel u televize s nohami roztaženými a ze mě jen ceklo, ať chvíli počkají. Připadalo mi to trochu drzé, jim zavřít dveře před nosem. Já si však musela promluvit s Emporem.
"Emporio, prosím, nešel bys se mnou na tu večeři?" zeptala jsem se jej
"A proč bych to měl dělat? Vždyť je ani neznám." odpověděl mi a podíval se na mě
"Pro mě... Když tam se mnou půjdeš, tak ti odpustím všechny ty večery." řekla jsem mu a on chvíli rozmýšlel, nakonec souhlasil
"Fajn, běž se obléct nějak elegantně, hlavně rychle!" řekla jsem a vzala jsem si ještě kabelku. Pak otevřela dveře a řekla jsem jim, že Emporio tay hned bude. Pak nastala trapná chvíle ticha. Myslím si, že všichni jsme se cítili trapně a dívali se okolo. Asi po třech minutách Emporio přišel, mě to ale připadalo jako celá věčnost.
"Ach, dobrý den, jsem Enrique, Enrique Iglesias a tohle je má přítelkyně Pamela. Pamelo, ..." pozdravil ho, jenže nevěděl, jak se jmenuje
"Já vás představím! Emporio, Enrique, Enrique, Emporio. Emporio, Pamela, Pamelo, Emporio." cítila jsem se ještě trapněji
"Jo, ahoj." ceklo z pusy Emporia. Já mu dupla na nohu, ať je trochu formálnější. Podíval se na mě a já mu z jeho tváře viděla, že má na mě nervy, protožejsem ho odtáhla od televize. "Pojďte, dole nás čeká taxík." řekl Enrique a my jsme šli do taxíku, který nás pak zavezl do restaurace

Enrique to měl skvěle zařízené, dokonce nám i zarezervoval stůl. Všichni jsme si dali řecký salát a vodu.
"Tak, jak dlouho jste spolu?" zeptala jsem se, jelikož jsem nechtěla, aby ta trapná chvíle nastala i v restauraci
"My? Už půl roku. A co vy?" odpověděl Enrique zatímco jeho přítelkyně se jen usmívala, já ji ignorovala, jen odpovídala na její otázky
"Jsme už spolu dva roky. Pokoušeli jsme se o děti, ale nemůžu je mít - jsem neplodný. Pracuji jako zastupitel v parlamentu a Kim se stará o domácnost. A co vy... Enrique? Máte nějakou práci?" řekl mu Emporio pyšným hlasem.
"Ano, práci mám, jsem policista. Pamela se také stará o domácnost a s tou vaší neplodností mě to mrzí, vážně. A my jsme se o miminko už pokoušeli a Pamela je těhotná!" odpověděl mu a já jsem zůstala mimo.

______________________________________
Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Darela Darela | Web | 9. září 2011 v 16:23 | Reagovat

Na první díl to nebylo vůbec špatné. Jen bych o té neplodnosti raději před cizími pomlčela :D a Enrique nemusel hned říct, že je s ním Pamela těhotná. Ale je to trochu nefér - bude mít s ní dítě a on se zatím bude vídat nebo žít s jinou. Chudák Pamela :-D ale pokud to dítě čeká s jiným, tak potom dobře jí tak!

2 Daněk Daněk | Web | 9. září 2011 v 20:00 | Reagovat

[1]: Díky Darelo.. :)

3 Mon. Mon. | Web | 11. září 2011 v 20:57 | Reagovat

bylo to dobrý. Myslím že mě to baví :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama